Favicon of dardania.de Website information for Dardania / dardania.de

Dardania.com - Portal Interaktiv! Lajmet e fundit nga Kosova, Rajoni dhe Bota, Sporti dhe Showbizi.


SLD: dardania
SLD Length: 8
TLD: de
IP Address: 81.169.145.84
ISP: Strato AG
Country: Germany (DE)
HTTP Status-Code: 200
Response Time: 5347 ms
Pagerank: Google Pagerank of dardania.de
Updated Date: 18-12-2015
Meta Title: Dardania.com - Portal Interaktiv!
Meta Description: Dardania.com - Portal Interaktiv! Lajmet e fundit nga Kosova, Rajoni dhe Bota, Sporti dhe Showbizi.
Meta Keywords: Dardania, Dardania.de,dardania.com,prishtina,prishtinainfo,kosova,lajme,sporti,sport,showbiz,muzike,
GaID: UA-121581141-1
Updated 2 month(s) ago

Hosting Location


Latitude: 53.4244
Longitude: 10.9316
Timezone: Europe/Berlin
Country: Germany (DE)
City: Marsow
Region: Mecklenburg-Vorpommern
Region Code: 12
Postal Code: 19260

Homepage Resource Analysis

Heading Analysis


Breaking News
Kategoritë
Lajmet e fundit nga Rajoni
Lajmet e fundit nga Bota
Lajmet e fundit nga Teknologjia
Lajmet e fundit nga Sporti
Kategoritë
Lajmet e fundit
RAJONI
BOTA
TEKNOLOGJI
PËRMBLEDHJE
SPORT
FUN
TË TJERA
Më të lexuarat
Week
Month
All
Kosova
Shqipëri
Maqedoni
Mali i Zi
Ushqim
Muzikë
Showbiz
Travel
LDK beson se në zgjedhjet e ardhshme do të dalë partia kryesore në vend
Ec Ma Ndryshe e quan të ngutshëm dhe të gabuar shenjëzimin në Prizren
Tri gra kosovare në garë për tu nominuar për çmimin ‘Oscar’
Hoxha kërkon nga Sholtes dhe Kukan përshpejtim të liberalizimit të vizave
Rezarta Shkurta zbulon dramën familjare në ditëlindjen e vajzës:  Nuk na dhanë shumë shpresë…
E dashura e Ronaldos, Georgina publikon video duke ushtruar në shoqërinë e fëmijëve
Takimi Thaçi – Vuçiq në Paris, caktohet data
Deputeti boshnjak: Do ketë edhe më shumë deputetë pro Zaevit
Sela: Maqedonia jashtë NATO-s sjell ndarje tjetër mes shqiptarëve
Takimi Thaçi – Vuçiq në Paris, caktohet data
“E Majta” thirrje për vetëmbrojtje popullore
Maqedoni, kamatat ulen, rriten kursimet
Pakti bërthamor, Putin kërcënon vendet e BE-së!
Bomba “armiqve” të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)
Vrasja e gazetarit, Jamal Khashoggi, princi saudit: Krim i tmerrshëm
Vrasja e Khashoggi-t, princi Salman: Krim i pajustifikueshëm!
Analisti ushtarak: Përgatituni për një “luftë të re” të ftohtë
‘Concorde’ të vetmit avionë që tejkalojnë shpejtësinë e plumbit
Facebook vjen me ndryshime në aplikacionin e ri të Messenger
Instagram vjen me risinë më të fundit, video-biseda deri në gjashtë persona
BMW urdhëron tërheqjen e 1.6 milionë automjeteve
Nuk do shpëtoni dot nga ‘turpërimi’, WhatsApp vjen me ndryshimin që nuk do ju pëlqejë aspak
BELA: Si po mbushet Universiteti “Nënë Tereza” me profesorë maqedonas ?
Shtatëmbëdhjetë të famshmit që bëjnë një jetë normale dhe tregojnë defektet e tyre të përditshmërisë
Ylli i “Beautiful”, jo vetëm aktore tashmë edhe…
Itali, arrestohen 2 shqiptarë për grabitje në Regio Emilia (Emri)
Tifozët e maskuar të Valencias sulmojnë hotelin e Juves, i prishin gjumin Ronaldos
Terrori me armë në Dhërmi, në lokal ishin edhe dy ministra
Një tjetër urë për këmbësorët në Tiranë
Rusia shkatërron Egjiptin, shënon dy gola të tjerë me Cheryshev dhe Dzyba (VIDEO)
Turqia liron dy ushtarët grekë që akuzoheshin për spiunazh
Kërkojnë tokat e vitit 1600!
Rita Ora blen shtëpi të re në Prishtinë
Era rrëzoi tendat te Grandi në Prishtinë, zjarrfikësit mënjanojnë rrezikun
Identifikohen 61 viktima nga zjarret në Greqi. Dy shqiptare shpallen të zhdukura
Plagosja në Lezhë, pista ku po heton policia dhe e kaluara e shënjestrës
Identifikohet shqiptari me të bijën që humbën jetën në Gjermani
Përmbyllet Shkolla e Diasporës në Kosovë
Raporti i OKB: Nëse ngrohja kalon 1.5 gradë, rreziqet janë të pashmangshme
Ja qeveria e emëruar nga Presidenti Erdogan
Shkrumbohet hoteli në Kinë. Vdesin 18 turistë, plagosen 19 të tjerë
Enca tallet me Noizyn në mes të koncertit në “Sheshin Skënderbej”
Egjipti pësoi gol në kohën shtesë, komentatori pëson atak kardiak dhe humbet jetën (VIDEO)
Barcelona e fortë edhe pa Messin, e mund Interin
Kroos e pranon: Na mungon Ronaldo!
Liverpooli me Shaqirin turpëruan Cërvena Zvezdën
Barcelona mund Interin, Napoli shpërdoron dy herë avantazhin
Pakti bërthamor, Putin kërcënon vendet e BE-së!
Video/ Barcelona shënon ndaj Interit
Napoli barazim spektakolar me PSG, Liverpool dhe Dortmund fitojnë me “poker” (VIDEO)
Barcelona shumë e fortë për Interin, fiton edhe pa Messin në “Camp Nou” (VIDEO)
Bomba “armiqve” të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)
Napoli befason PSG në pjesën e parë, vendos Insigne (VIDEO)
Barcelona zhbllokon sfidën me Interin, Rafinha shënon dhe nuk feston (VIDEO)
Vrasja e gazetarit, Jamal Khashoggi, princi saudit: Krim i tmerrshëm
Eden Hazard “dëshpëron” Chelsea-n
Valverde: Barcelona duhet të jetë e fokusuar
FOTO- Me krah të fashuar dhe i buzëqeshur, Messi ndjek Barça-Inter nga afër
Man Utd dënohet nga UEFA për hyrjen e tifozëve në fushë
Tottenham drejt eliminimit, ndalet edhe nga PSV në Holandë (VIDEO)
Vrasja e Khashoggi-t, princi Salman: Krim i pajustifikueshëm!
Lorik Cana rrëfen të ardhmen
Formacionet zyrtare/ Ja si do të luajnë sonte Barcelona dhe Interi
Barazime me të njëjtën rezultat në dy ndeshjet e para të Championsit (VIDEO)
Analisti ushtarak: Përgatituni për një “luftë të re” të ftohtë
Ç’po ndodh në Amerikë? Pako e dyshimtë në redaksinë e CNN, evakuohen gazetarët
United rrezikon të gjobitet për shkak të Cristiano Ronaldos
Alarm në SHBA, bombë në shtëpinë e Barak Obamës dhe Hillari Klinton
U bleu 27 bileta familjarëve për ta parë duke luajtur, Guardiola e dërgon në tribunë
Formacionet zyrtare/ Tottenham kërkon 3 pikët e para në transfertën ndaj PSV
Pako me eksploziv per Obamën dhe Klintonin
Pako me eksploziv për Obamën dhe Klintonin
Presidenti i klubit grek mban premtimin, lan makinat e futbollistëve (VIDEO)
Borja Valero ka një motivim ekstra sonte në mbrëmje ndaj Barcelonës
Pako të dyshimta edhe në Shtëpinë e Bardhë dhe tek CNN
Ndryshon Facebook Messenger
Gattuso: Kam humbur vetëm 6 ndeshje, por duket sikur i kam humbur të gjitha
Capello: Lopetegui shpresoj të ketë fatin tim, edhe mua më dhanë 4 ditë kohë
Ronaldo e takon Fergusonin në Old Trafford: Trajner i madh dhe mbi të gjitha njeri i mrekullueshëm
Kroos zbulon pikën e dobët të Real Madridit
Bëri një pritje spektakolare ndaj Ronaldos, Juvja kërkon tani De Gean
SHBA, bomba në shtëpitë e Bill Clinton dhe Barak Obamës
Ronaldo nderon Ferguson: Njeri i mrekullueshëm, mësova shumë gjëra prej teje
Kremlini: Gati të diskutojmë për një samit Trump-Putin në SHBA
Blogu amerikan i udhëtimeve: Vizitoni Shqipërinë në 2019, ushqimet kanë shije unike!
Real Madridi në kontakte internzive me Antonio Conte-n, vjen para El Clasicos?
“Marca”/ 7 arsyet se përse Juventusi triumfon këtë sezon në Champions
Zanetti kujton sfidën me Barcelonën: Dukej sikur nuk do të mbaronte kurrë
Ish-yjet e United kundër Mourinhos: Dukej një ndeshje mes burrave dhe fëmijëve
“Brexit”, Mbretëresha Elizabeth komenton për herë të parë daljen nga BE
Shkarkimi i Lopeteguit i kushton shtrenjtë Realit, zbulohet shuma e frikshme
Chelsea rinovon me Alonson edhe për 5 vite të tjera
Fytyra e djalit që nuk i vjen asnjë shok në festën e ditëlindjes pushton internetin
Barcelona e fortë edhe pa Messin, e mund Interin
Kroos e pranon: Na mungon Ronaldo!
Liverpooli me Shaqirin turpëruan Cërvena Zvezdën
Barcelona mund Interin, Napoli shpërdoron dy herë avantazhin
Video/ Barcelona shënon ndaj Interit
E dashura e Ronaldos, Georgina publikon video duke ushtruar në shoqërinë e fëmijëve
Grupi i muzikës punk i Ben Stillerit vjen me album të ri muzikor
Publikoi lajmin e shtatzënisë, aktorja turke sulmohet nga fansat
Shifër rekord në Amerikë, qytetari fiton 1.6 miliardë dollarë në lotari
Këto janë 5 shenjat më nevrike të horoskopit…
Studiuesit na lënë pa fjalë! Studimi: Nënat e mërzitshme rrisin fëmijë të suksesshëm
Shpenzuan mbi 500 mijë euro për ta përfunduar shtëpinë tërësisht prej betoni, hedhin poshtë kritikat se duket si bunker nuklear (Foto)
E pabesueshme, ja dieta që ju heq 10 kg brenda muajit…

Websites hosted on same IP


Traffic and Rank History


  • Alexa Rank History
  • Search Traffic History

Full Whois Report


Registrar Name: Fraud Dept
Registrar Organization: DotYourDomain, LLC
Updated Date: 18/12/2015
Technical Name: Fraud Dept
Technical Organization: DotYourDomain, LLC
% Restricted rights.
% 
% Terms and Conditions of Use
% 
% The above data may only be used within the scope of technical or
% administrative necessities of Internet operation or to remedy legal
% problems.
% The use for other purposes, in particular for advertising, is not permitted.
% 
% The DENIC whois service on port 43 doesn't disclose any information concerning
% the domain holder, general request and abuse contact.
% This information can be obtained through use of our web-based whois service
% available at the DENIC website:
% http://www.denic.de/en/domains/whois-service/web-whois.html
% 
% 

Domain: dardania.de
Nserver: docks11.rzone.de
Nserver: shades10.rzone.de
Status: connect
Changed: 2018-02-23T14:28:50+01:00

HTTP Headers


Date: Thu, 25 Oct 2018 03:52:09 GMT
Server: Apache
X-Powered-By: PHP/7.1.19
Content-Encoding: gzip
Expires: Wed, 17 Aug 2005 00:00:00 GMT
Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma: no-cache
Last-Modified: Thu, 25 Oct 2018 03:52:13 GMT
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Vary: Accept-Encoding
X-Varnish: 111973688
Age: 0
Via: 1.1 varnish (Varnish/6.0)
Accept-Ranges: bytes
Transfer-Encoding: chunked
Connection: keep-alive
Go to top

Comments / Reviews / Feedbacks / Ratings for dardania.de